Senioru labizjūtas veicināšana ilgstošās aprūpes institūcijā

Ievads
Seniori ir svarīga sabiedrības daļa. Seniori kā sociāli aktīva, spējīga sevi uzturēt un veselīga vecākā paaudze ir resurss, kurš ir nozīmīgs ģimenēm, dažādām kopienām un Latvijas sabiedrībai kopumā (Vanaga, 2013), tomēr nereti informācijas avotos tiek uzsvērts, ka personu novecošanās dažādu iemeslu dēļ ir viena no lielākajām 21.gadsimta sociālajām un ekonomiskajām problēmām Eiropā (Eskudera-Mollona, b.g., 8). Viens no problēmu “virzieniem” šajā kontekstā ir senioru dzīves kvalitātes nodrošināšana, tas ir, iespēju un resursu ieguldījums, lai ikviens, tai skaitā, seniori justos labi un to dzīves kvalitāte būtu optimālā līmenī.
Apzinot plašu informācijas apjomu, secināms, ka iedzīvotāju dzīves kvalitātei, tai skaitā, senioru, tiek pievērsta arvien lielāka uzmanība vietējās, reģionālās, valsts un Eiropas politikas veidošanā. Šāda tendence skaidrojama ar pārliecību, ka senioru dzīves kvalitātes veicināšana un pastiprināšana ir pozitīva, jo rezultātā seniori ir laimīgāki, aktīvāki, pr...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Valsts uzdevumi un funkcijas. 39.v.

Valsts uzdevums – pienākums, kurš jāveic valstij Valsts funkcija – darbība, ar kuru tiek veikts kāds konkrēts valsts uzdevums. Lielākā daļa par valsts uzdevumiem atzīst:

Iegūstiet piekļuvi visiem +5000 izpildītiem mācību darbiem.

Par 9.90 € jūs varat:
– Pārskatīt visas mūsu arhīvā pieejamās lapas.
– Lejuplādēt jebkurus 10 failus.

Piekļuve būs aktīva 24 stundas.

Jūs varat veikt maksājumu ar jebkuru bankas karti.

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.