SIEVIETES DZIMUMORGĀNUANATOMIJA UN FIZIOLOĢIJA

1. SIEVIETES DZIMUMORGĀNUANATOMIJA UN FIZIOLOĢIJA
Kā jau tika minēts manā iepriekšējā darbā „Sieviešu apmierinātība ar hormonālās intrauterīnās spirāles lietošanu kontraceptīvos un ārstnieciskos nolūkos”, sievietes un vīrieša dzimumorgāniem ir būtiska anatomiska atšķirība, bet viena no galvenajām funkcijām ir sevis turpināšana, jeb reprodukcija.
I. Vīnberga (2013) savā grāmatā apraksta sievietes dzimumorgānus, anatomiski iedalot tos divās grupās – ārējos un iekšējos dzimumorgānos.
 Ārējie sievietes dzimumorgāni

Kaunuma uzkalns – atrodas virs lielajām kaunuma lūpām un to veido zemādas audi, kuros ir daudz taukaudu. Tā dziļumā beidzas dzemdes apaļās saites.
Lielās kaunuma lūpas – divas sagitālas ādas krokas, kuru virsma ir klāta ar sievišķā tipa apmatojumu, tās norobežo kaunuma spraugu. Tajās beidzas dzemdes apaļās saites.
Mazās kaunuma lūpas – divas sagitālas ādas krokas, kuras norobežo maksts priekštelpu. Uz tām nav apmatojuma un mazās kaunuma lūpas ir pāreja no ādas uz gļotādu un tur...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Skolēnu ekskursijas kā tūrisma veids

Ievads Darba tēma: Skolēnu ekskursijas kā tūrisma veids. Tēmas aktualitāte ir acīmredzama, ņemot vērā sabiedrības pieaugošo interesi par izglītības tūrismu un jauniešu iespēju plašāku pieredzi

Pastāvīgais darbs 4

Mūsdienās sabiedrībā un skolas vidē ir redzams daudz konfliktu, kuri ietekmē gan bērnus, gan pieaugušos. Šīs neskaidrības un nesaskaņas var radīt izaicinājumus, tomēr tās ir

Pastāvīgais darbs esseja

Personīgā pieredze atklāj, ka ikdiena ir pilna informācijas un iespaidiem, prasot uzmanību, atmiņu un domāšanu. Šie trīs procesi mijiedarbojas, veidojot intelektuālo darbību, būtisku cilvēka prātam.

tiesiskās apziņas teorija

Ievads Mūsdienu Latvijas saimnieciskās, administratīvās, politiskās un kultūras dzīves īpatnības, kas galvenokārt saistītas ar tirgus ekonomikas attīstību, privātās iniciatīvas aktivizēšanu, cilvēku radošumu un neatkarību, nepieciešamību

Iegūstiet piekļuvi visiem +5000 izpildītiem mācību darbiem.

Par 9.90 € jūs varat:
– Pārskatīt visas mūsu arhīvā pieejamās lapas.
– Lejuplādēt jebkurus 10 failus.

Piekļuve būs aktīva 24 stundas.

Jūs varat veikt maksājumu ar jebkuru bankas karti.

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.