SITUĀCIJAS APRAKSTS

SITUĀCIJAS APRAKSTS Socializācija ir process, kurā cilvēki apgūst kultūras vērtības un normas, kas atbilst tām sociālajām lomām, kas viņiem jāpilda. Šim procesam ir divi mērķi: ·         Nodrošināt cilvēku mijiedarbību, un ·         Nodrošināt sabiedrības atražošanu. Tiek uzskatīts, ka, tieši pateicoties socializācijai, katrai nākamajai paaudzei ir iespējams apgūt iepriekšējo paaudžu uzkrātās zināšanas, vērtības un uzvedības modeļus. Zināms, ka socioloģijā tos cilvēkus, grupas, organizācijas un sociālos institūtus, kas palīdz apgūt kultūras vērtības un normas, sauc par socializācijas aģentiem. Tomēr mainoties sociālajiem, ekonomiskajiem, tehnoloģiskajiem u.c. procesiem, tiem kļūstot daudz ātrākiem un komplicētākiem, mainās arī socializācijas process un socializācijas aģentu nozīme — dažu socializācijas aģentu nozīme mazinās, bet citu aģentu loma pieaug, turklāt rodas jauni aģenti, piem. sociālie tīkli. UZDEVUMS •    Apsver, kādi socializācijas aģenti mūsdienās iegūst noteicošo lomu pri...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Valsts uzdevumi un funkcijas. 39.v.

Valsts uzdevums – pienākums, kurš jāveic valstij Valsts funkcija – darbība, ar kuru tiek veikts kāds konkrēts valsts uzdevums. Lielākā daļa par valsts uzdevumiem atzīst:

Iegūstiet piekļuvi visiem +5000 izpildītiem mācību darbiem.

Par 9.90 € jūs varat:
– Pārskatīt visas mūsu arhīvā pieejamās lapas.
– Lejuplādēt jebkurus 10 failus.

Piekļuve būs aktīva 24 stundas.

Jūs varat veikt maksājumu ar jebkuru bankas karti.

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.