SOCIĀLAIS DARBS SLIMNĪCĀS

SOCIĀLĀ DARBA SLIMNĪCĀS RAKSTUROJUMS

Pasaulē medicīnas sociālā darba pirmsākumi ir meklējami 19. gadsimta sākumā. Latvijā šis profesijas virziens ir samērā jauns. Latvijā legālu statusu medicīnas sociālais darbs ieguva 1996. gadā. Tikai tad radās izpratne par to cik liela nozīme ir sociālajam darbam slimnīcās.

„Sociālais darbs slimnīcā Latvijā un pasaulē pamatā ir palīdzība kritiskā situācijā nonākušām personām un viņu ģimenēm, kas radušās slimības izraisīto traucējumu dēļ”.Mēdz būt, ka pacients slimības dēļ nav spējīgs sevi nodrošināt ar visu nepieciešamo.

Pacients var nebūt informēts par viņa iespējām un pakalpojumiem, ko viņš var saņemt atrodoties slimnīcā. Tādēļ sociālais darbs slimnīcās ir kļuvis par neatņemamu sastāvdaļu mūsdienu veselības aprūpes sfērā. Par neatņemamu to var nosaukt tādēļ, ka svarīgi ir ne tikai, lai pacients no slimnīcas izrakstoties būtu izveseļojies, bet arī emocionāli gatavs atgriezties savā dzīves vidē, kā arī spējīgs patstāvīgi funkcionēt....

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.