Starptautiskais mārketings, to ietekmējošie ārējās vides faktori: daba un ekonomika, politika, likumdošana un kultūrvēsture

Koronavīrusa (COVID-19) uzliesmojums jau ir radījis ciešanas cilvēcei un izraisījis ievērojamu ekonomisko šoku. Ķīnas izlaides samazināšanās ir jūtama visā pasaulē, atspoguļojot Ķīnas galveno un pieaugošo lomu preču un pakalpojumu globālajās piegādes ķēdēs, kā arī finanšu un tūrisma tirgos. Uzliesmojumiem citur pasaulē ir līdzīga ietekme, kaut arī mazākā mērogā.
Pastāv arī nopietnas bažas, ka turpmāka COVID-19 izplatīšana var apdraudēt pārtikas nodrošinājumu. Citas pandēmijas, tostarp SARS un putnu gripa, ir cēlušas pārtikas cenas un izraisījušas tirgus paniku skartajos apgabalos. Par laimi, šobrīd nav redzamas lielas pazīmes, ka COVID-19 izraisītu pārtikas trūkumu vai cenu celšanos. Pat Ķīnā, kur mājputnu un cūkgaļas piegādes ķēdēs ir bijusi zināma spriedze, kopējā pārtikas piegāde joprojām ir apmierinoša.
Koronavīrusa pandēmija ir šoka situācija pasaulē, kuras ietekme līdz galam vēl nav saprasta. Tā kā šī slimība ir mainījusi dzīvi, traucējusi tirgus un atklājusi valdību kompetenci (...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.