Starptautiski brīvas kapitāla kustības pozitīvie un negatīvie vaibsti

Brīva kapitāla kustība sabiedrībā un arī ekspertu starpā tiek vērtēta divējādi – gan pozitīvi, gan negatīvi. Sabiedrībā pastāv dažāda attieksme pret valstī ieplūstošo un tajā pašā laikā izplūstošo ārzemju kapitālu. Daži to vērtē kā valsts vienīgo glābēju, taču citi brīvu kapitāla kustību salīdzina ar valsts izzagšanu.
Starptautiski brīva kapitāla kustība nozīmē to, ka ikviens pasaules iedzīvotājs var brīvi konvertēt valūtu - gan rezidenti, gan nerezidenti var turēt savā īpašumā ārvalstu valūtas vai atvērt kontus eiro valūtā vai kādā no citām pasaules valūtām. Ikviens Eiropas Savienības dalībvalstīs dzīvojošais var izmantot iespēju brīvi izmantot ārvalstu finanšu organizāciju sniegtos finanšu un nefinanšu pakalpojumus, nepastāvot nekādiem ierobežojumiem attiecībā uz finanšu darījumiem ar vērtspapīriem, ēku, zemes pirkšanu/pārdošanu u.c. Ārvalstu investori var brīvi izvest no jebkuras Eiropas Savienības dalībvalsts savus izveidotos ieguldījumus un peļņu, bet tikai pēc attiecīgo nodokļu s...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.