Stratēģiskās vadības ietekme konkurētspējas paaugstināšanai

Mūsdienās vietējās ekonomikas globālās lejupslīdes un vispārējās globālās ekonomiskās krīzes laikā ir īpaši asi jūtams, ka katra atsevišķa uzņēmuma konkurētspēja ir vissvarīgākā saikne, lai uzlabotu visas valsts konkurētspēju kopumā. Kopējais ražošanas faktoru efektivitātes līmenis valstī ir atkarīgs no nacionālo uzņēmumu iespējām veiksmīgi konkurēt dažādos starptautiskos tirgos. Tāpēc neapšaubāmi vissvarīgākais uzdevums, vadot modernus uzņēmumus, ir saglabāt augstu viņu konkurētspējas līmeni.
Pašlaik pastāv dažādi uzņēmumu konkurētspējas modeļi. Ohmes pamatstratēģiju modelis parāda, ka uzņēmumi var nostiprināt savas pozīcijas tirgū, izmantojot konkurences priekšrocības, izstrādājot, ražojot un pārdodot produktus un/vai pakalpojumus.[1] Bostonas Konsultāciju grupas matrica parāda naudas plūsmu un peļņas dinamiku dažādos produktu attīstības posmos, kam nepieciešams mainīt uzņēmuma vadības stratēģiju.[2] Saskaņā ar Amela un Prohalada modeli iekšējie resursi un galvenās kompetences atspog...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.