Tālā senatnē ķimeņu sēklas simbolizēja alkatību un negantumu.

IEVADS
Tālā senatnē ķimeņu sēklas simbolizēja alkatību un negantumu. Viduslaikos ķimeņu reputācija mainījās, kad aromātiskās sēkliņas tika uzskatītas par uzticības un taisnīguma reprezentētājām. 
Ķimenes, iespējams, ir vissenākā Eiropā lietotā garšviela un pasaulē ir sastopamas 30 ķimeņu sugas. Pateicoties savai uzturvērtībai un sastāvam, ķimenes tiek plaši pielietotas kulinārijā un medicīnā. Arī Latvijā sastopamās pļavas ķimenes izmanto gan ārstnieciskos nolūkos, gan sēj kopā ar zālaugiem ganībās zāles ēdamības uzlabošanai.
Šā darba mērķis ir iepazīšanās ar ķimeņu audzēšanas tehnoloģiju, produktivitāti un izmantošanu. Mērķa īstenošanai tika uzstādīti uzdevumi - noteikt ķimeņu botānisko raksturojumu, raksturot to agroekoloģiskās īpašības, atklāt sugas izplatību un ražību dažādos reģionos, uzskaitīt izmantojamās šķirnes, aprakstīt ķimeņu ražošanas tehnoloģiju pa etapeim, kā arī noteikt sugas saimniecisko pielietojumu.

ĶIMEŅU BOTĀNISKAIS RAKSTUROJUMS

Ķimene (Carum Carvi) ir divgadīgs c...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.