TEHNOLOĢIJAS UN VIDES IZMAIŅAS

1. uzdevums AGROCELULOZES PAPĪRA UN BIOENERĢIJAS RAŽOŠANA (4 punkti)
Izlasi tekstu! Strukturē tekstā doto informāciju tabulā!
Limbažu rajona Umurgas pagasta saimniecībā „Teikas” tiek plānots no graudaugu labības salmiem un makulatūras gadā saražot aptuveni 20 000 tonnas tipogrāfijas papīra. Celulozes balināšanu paredzēts veikt, neizmantojot hloru saturošas ķīmiskās vielas. Ražošanas procesā veidojošos blakusproduktus paredzēts pārstrādāt minerālmēslos.
Kā kurināmo paredzēts izmantot zāģskaidas un šķeldu. Ražotnes ar līdzīgu bezatlikumu tehnoloģiju, kura attīstījusies Ķīnā, pašlaik ieviestas tikai kādās četrās vai piecās vietās pasaulē.
http://www.vidm.gov.lv/ivnvb/ivn/projekti/proj1/Lagroceluloze.htm

Izejvielas
Graudaugu labības salmi

Galaprodukti tipogrāfijas papīrs

Enerģijas avoti
Minerālmēsli, zāģskaidas un šķeldas

2. uzdevums (3 punkti)
Izvērtē bezatlikumu papīra ražošanas tehnoloģiju no ilgtspējīgas attīstības viedokļa, norādot priekšrocības un riskus!
Priekšrocības:...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Ārsta profesionālā ētikas raksturojums

Ar pārliecību var apgalvot, ka cilvēces rakstītās vēstures laikā un pasaulē, ārsta esamībai vienmēr ir tikusi piešķirta īpaša nozīmība. Cilvēki dodas pie ārsta, lai saņemtu

Working capital management

Rarely are firms started for reasons other than profit. In order to improve the effectiveness of their operations, businesses examine a variety of financial metrics.

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.