tiesiskās apziņas teorija

Ievads
Mūsdienu Latvijas saimnieciskās, administratīvās, politiskās un kultūras dzīves īpatnības, kas galvenokārt saistītas ar tirgus ekonomikas attīstību, privātās iniciatīvas aktivizēšanu, cilvēku radošumu un neatkarību, nepieciešamību paaugstināt organizētību un kārtību, skaidru un stingru tiesiskā regulējuma īstenošanu, ir radījušas nepieciešamību mainīt sabiedrības attieksmi pret tiesību vērtības definēšanu, tiesisko mehānismu nozīmi un lomu sabiedrisko attiecību regulēšanā. Demokrātiskas tiesiskas valsts idejas īstenošana nav iespējama bez augsta tiesiskās apziņas līmeņa sasniegšanas sabiedrībā. Tajā pašā laikā sabiedrībā notiekošās pārmaiņas ir vēl vairāk pastiprinājušas dažu iedzīvotāju kategoriju visatļautības, bezatbildības un nesodāmības sajūtu. Tas viss iepriekš nosaka nepieciešamību pēc kvalitatīvām izmaiņām tiesiskajā apziņā, paaugstinot tās līmeni, un rada nepieciešamību pēc visaptverošas šīs sociāli tiesiskās parādības zinātniskas izpētes.
Nepieciešamību pētīt tiesisko ...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Valsts uzdevumi un funkcijas. 39.v.

Valsts uzdevums – pienākums, kurš jāveic valstij Valsts funkcija – darbība, ar kuru tiek veikts kāds konkrēts valsts uzdevums. Lielākā daļa par valsts uzdevumiem atzīst:

Iegūstiet piekļuvi visiem +5000 izpildītiem mācību darbiem.

Par 9.90 € jūs varat:
– Pārskatīt visas mūsu arhīvā pieejamās lapas.
– Lejuplādēt jebkurus 10 failus.

Piekļuve būs aktīva 24 stundas.

Jūs varat veikt maksājumu ar jebkuru bankas karti.

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.