Tirozīnkināzes inhibitori kā pretvēža līdzekļi

Tirozīna kināzes inhibitors (TKI) ir farmaceitiskas zāles, kas inhibē enzīmus – tirozīna kināzes. Tirozīna kināzes ir fermenti, kas ir atbildīgi par daudzu olbaltumvielu aktivizēšanu ar signāla transdukcijas kaskādēm (skat. 1. attēlu). Olbaltumvielas tiek aktivizētas, pievienojot olbaltumvielām fosfātu grupu (fosforilējot tos), savukārt, TKI to kavē. TKI parasti izmanto kā pretvēža zāles un tā arī ir to klīniskā nozīme. Piemēram, viena no TKI lietošanas indikācijām ir hroniskā mieloleikoze, kuras statistika, parādoties TKI medikamentiem, strauji uzlabojas. Vēsturiski tos pirmo reizi sintezēja 1988. gadā. – aprakstīja EGFR – piedermas augšanas faktora receptora inhibitoru. Tālāk tika atklāts, ka ir iespēja inhibēt pat cieši saistītas olbaltumvielas tirozīna kināzes molekulas, piemēram, EGFR un tās tuvu radinieku HER2 – kas ir ļoti svarīgs receptors krūts audzēju patoģenēzē.
Par pati Tirozīna kināzi.
Bet kas tad ir tirozīna kināze un kāpēc tik aktuāli ir to lacīgi inhibēt? Tirozīna kināz...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Valsts uzdevumi un funkcijas. 39.v.

Valsts uzdevums – pienākums, kurš jāveic valstij Valsts funkcija – darbība, ar kuru tiek veikts kāds konkrēts valsts uzdevums. Lielākā daļa par valsts uzdevumiem atzīst:

Iegūstiet piekļuvi visiem +5000 izpildītiem mācību darbiem.

Par 9.90 € jūs varat:
– Pārskatīt visas mūsu arhīvā pieejamās lapas.
– Lejuplādēt jebkurus 10 failus.

Piekļuve būs aktīva 24 stundas.

Jūs varat veikt maksājumu ar jebkuru bankas karti.

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.