Totalitārie un autoritārie režīmi Eiropā.

Totalitārie un autoritārie režīmi Eiropā.

Izskaidrojiet jēdzienus: totalitārais režīms un autoritārais režīms, fašisms. Par katru terminu 2 punkti, kopā 6 punkti.

totalitārais režīms - valsti pārvalda bez sabiedrības līdzdalības, lēmumi tiek pieņemti bez saskaņošanas ar sabiedrības vairākumu; nozīmīgākās sociālās, ekonomiskās un politiskās darbības kontrolē valsts.
autoritārais režīms - antidemokrātisks politisks režīms, kam raksturīga izpildvaras kontrole pār sabiedrību, politiskā līdera faktiski neierobežota vara un personas kults.
fašisms - spēcīga centrālā vara, kas nepieļauj opozīcijas izveidošanos, autoritārs vadonis un iejaukšanās pilsoņu privātajā dzīvē, militarizācija, agresīva ārpolitika, radikāls nacionālisms, represijas pret politiskajiem pretiniekiem.

Uzrakstiet, lūdzu, kur un kad radās fašisms? Par katru atbildi viens punkts, kopā 2 punkti. Fašisms radās Itālijā, 1922. gadā
Uzrakstiet fašisma iedibinātāju. 1 punkts Fašisma dibinātājs bija Benito Musolīni
Uzrakstiet fa...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Mežs manā pastkastītē

Saturs Ievads 3 Teorētiskais materiāls 3 Pētnieciskā daļa 3 Secinājumi 3 Izmantotās literatūras un informāciju avotu saraksts 3 Pielikums 3 Ievads Pilsēta uz pastkastītēm dažkārt

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.