Tranzitora išēmiska lēkme kā viens no išēmiska insulta riska faktoriem

Tranzitora išēmiska lēkme kā viens no išēmiska insulta riska faktoriem
Visbiežākais (60 – 70%) insulta veids ir smadzeņu (cerebrāls) infarkts – pēkšņs perēkļains smadzeņu bojājums, kas saistīts ar asins piegādes traucējumu, visbiežāk – nosprostojumu kādā no smadzeņu asinsvadiem.
Otrs insulta veids ir saistīts ar smadzeņu asinsvada plīsumu un asins izplūdumu smadzenēs un/vai asins izplūdumu starp smadzeņu apvalkiem. Insulta izpausmes ir atkarīgas no tā, kurš smadzeņu rajons un cik smagā pakāpē ir bojāts.
Tā kā dažādas smadzeņu daļas nodrošina noteiktas funkcijas, insulta gadījumā var rasties dažādi simptomi, kas parasti attīstās ļoti strauji. Katram insulta veidam ir atšķirīgi iemesli, riska faktori, dažāda ārstēšana un novēršanas taktika.
Insulta pazīmes dažreiz izpaužas īslaicīgi un izzūd diennakts laikā. Ja izpildot radioloģiskus izmeklējumus nav konstatējams perēkļains smadzeņu bojājums, tad šādus traucējumus sauc par smadzeņu transitoru išēmisku lēkmi (TIL).
TIL gadījumā asins apgā...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Ārsta profesionālā ētikas raksturojums

Ar pārliecību var apgalvot, ka cilvēces rakstītās vēstures laikā un pasaulē, ārsta esamībai vienmēr ir tikusi piešķirta īpaša nozīmība. Cilvēki dodas pie ārsta, lai saņemtu

Working capital management

Rarely are firms started for reasons other than profit. In order to improve the effectiveness of their operations, businesses examine a variety of financial metrics.

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.