Umberto Eko „Rozes vārds”

Umberto Eko „Rozes vārds”
Horhe Luiss Borhess „Bābeles bibliotēka”
TEMA: LABIRINTI
Katram lasītājam ir sava interpretācija, kā skaidrot simbolus, jo katrs teksts spēj radīt jaunas, bezgalīgi daudzas idejas. Šajā analīzē es vēlos sniegt savu skaidrojumu, kā es izpratu saredzētos simbolus Umberto Eko kriminālromānā „Rozes stāsts” un Horhes Luisa Borhesa darbā „Bābeles bibliotēka”, kā arī veikt labirintu salīdzinājumu, kuri ir iekļauti iepriekš minētajos darbos.
Vēlos sākt ar to, ka pats darba nosaukums „Rozes vārds”, liek uzreiz domāt, kas slēpjas zem vārda – roze. Lai spētu veikt detalizētāku analīzi, papildus informāciju par simboliem, meklēju vārdnīcā, kurā vārdam, roze, ir dažādi skaidrojumi, līdz ar to atstājot noslēpumainību, kuru nozīmi tieši autors ir izvēlējies. Kā kopsaucēju nozīmēm atradu skaidrojumu – pilnība. Šeit mans izskaidrojums ir tāds, ka var vilkt paralēles ar mūkiem, jo viņi, dzīvojot noslēgti klosterī, tiecas pēc pilnības. Romānā mūki dzīvoja kalnā, kas simbolizē ...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Ārsta profesionālā ētikas raksturojums

Ar pārliecību var apgalvot, ka cilvēces rakstītās vēstures laikā un pasaulē, ārsta esamībai vienmēr ir tikusi piešķirta īpaša nozīmība. Cilvēki dodas pie ārsta, lai saņemtu

Working capital management

Rarely are firms started for reasons other than profit. In order to improve the effectiveness of their operations, businesses examine a variety of financial metrics.

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.