Uroģenitālās saslimšanas pediatrijā

Uroģenitālās saslimšanas pediatrijā
Ik gadu Latvijas stacionāros ārstējas ap 1200 bērnu ar uroģenitālām saslimšanām (Centrālā Statistikas pārvalde, 2017). Vecākiem jāvelta uzmanība bērna uroģenitālai sistēmai jau no pašas bērna dzimšanas. Neskatoties uz daudzām fizioloģiskām īpatnībām jaundzimušā adaptācijas periodā, ir iespējamas arī patoloģiskas parādības. Agrīnajā vecumā urēteri ir relatīvi platāki, izlocīti, hipotoniski, ar vāji attīstītu muskulatūras slāni un maz elastīgajām šķiedrām. Tas veicina urīna stāzi jeb sastrēgumu un sekojošus iekaisuma procesus urīnceļu augšējās daļās.
Fimoze - šaura priekšādiņa. Lielākā daļa zēnu piedzimst ar šauru, neatvelkamu priekšādiņu (fizioloģiskā fimoze), kas ir savienota ar dzimumlocekļa galviņu. Pataloģiskā fimoze parasti rodās, kad normālu, neatvelkamu priekšādiņu ar varu manipulē. Priekšādiņas atdalīšanās process ir pakāpenisks, vietām ādiņa būs jau atdalījusies, vietām tā vēl būs savienota ar dzimumlocekļa galviņu. Citreiz atgadās, ka šādiem...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.