Uzdevums: Aprakstīt logopēda darbību, strādājot ar bērnu/pusaudzi/pieaugušo. Konspekts 10.lpp

SATURS
Ievads 2
1.Runas traucējumi un to klasifikācija 3
2.Runas un valodas traucējumu diagnostika un korekcija 6
Izmantotā literatūra 19
Ievads
Logopēdija ir zinātne par runas un valodas traucējumiem, par to profilaksi, atklāšanu un novērošanu ar speciāliem mācību un audzināšanas līdzekļiem. Logopēdija pētī runas darbības traucējumu cēloņus, mehānismus, simptomus, gaitu un struktūru. Termins logopēdija cēlies no grieķu valodas un nozīmē (logos – vārds un paideo – audzinu) pareizas runas audzināšana. Runas traucējumus pēta gan fiziologi, gan neirologi, gan psihologi, lingvisti u.c. Logopēdija ir speciālās pedagoģijas nozare. Tās struktūru veido pirmskolas, skolas, pusaudžu un pieaugušo logopēdija.
Logopēdijas mērķis ir izveidot zinātniski pamatotu mācību un audzināšanas sistēmu tiem cilvēkiem, kam ir runas traucējumi, kā arī runas traucējumu profilakses sistēmu.
Logopēdija ir cieši saistīta ar citām zinātnēm. Ir gan iekšējās sistēmas, gan starpsistēmu saiknes. Iekšējās sistēmas sai...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.