Užupe ir 1997. gadā mākslinieku dibināta valstiņa, kuru mēdz saukt arī par Baltijas ceturto valsti.

Ievads
Užupe ir 1997. gadā mākslinieku dibināta valstiņa, kuru mēdz saukt arī par Baltijas ceturto valsti. Viļņā to dēvē par valsts sirdi. Užupē dzīvo 7 tūkstoši iedzīvotāji. Tai ir sava himna, likumi, presidents un 12 cilvēku armija. Savukārt par galvenajām valsts svinībām tiek uzskatīta Neatkarības diena, kas tiek atzīmēta 1. aprīlī.
Kā jau kārtīgai un pilnvērtīgai republikai, Užupei ir sava Konstitūcija, kas tika iztulkota vairāk kā 20 valodās. No juridiskā viedokļa Konstitūcija ir augstākais nacionālais tiesību akts un avots. Lai gan tā ir veidota pēc noteiktiem juridiskiem kritērijiem, katras valsts Konstitūcija satura ziņā ir unikāla.
Būdama mākslinieku valsts, Užupes iedzīvotāji piepildījuši ar mākslu un radošumu arī savu Konstitūciju. Tā ietver sevī 38 punktus un 3 baušļus.
Cilvēks var būt brīvs
Pārlasot visus Konstitūcijas punktus, es apstājos pie 31.punkta, kas nosaka, ka Cilvēks var būt brīvs. Manuprāt, katrs mākslinieks ir “brīvs” pēc savas dabas. Katram ir nepieciešama tel...

Citi darbi šajā kategorijā

2082BE931-8-AU EXAM (Finished work attached)

QUESTION ONE Critically assess the implications of decision-making theory for the making of strategic decisions. Illustrate your answer by discussing the decision-making processes in real-world

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.