VĀCIJAS NODOKĻU SISTĒMAS RAKSTUROJUMS

IEVADS
Tirgus ekonomikas apstākļos nodokļu sistēma ir viens no galvenajiem ekonomikas regulatoriem, valsts ekonomikas regulēšanas finanšu mehānisma pamats. Mūsdienās nodokļu sistēma ir kļuvusi par galveno diskusiju un kritikas tēmu.
Nodoklis ir obligāts juridisko un fizisko personu maksājums, kuru tās nomaksā valstij. Nodokļu un aprēķina samaksas noteikumus katra valsts nosaka patstāvīgi un pasludina kā likumus. Šie likumi veido konkrētās valsts nodokļu likumdošanas sistēmu. Visi nodokļi iedalās tiešajos un netiešajos nodokļos, kurus nomaksā no juridisko un fizisko personu ienākumiem un mantas konkrētajā valstī. Nodokļu būtība parādās to funkcijās: fiskālā un regulējošā. Fiskālā funkcija – nosaka budžeta ienākuma daļas reālos nosacījumus un valsts iejaukšanos ekonomikā. Nodokļu regulējošā funkcija parādās tajā, ka tie paātrina vai bremzē ražošanas attīstības tempus, kā arī paplašina vai sašaurina iedzīvotāju un ...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.