VAI LR SODU SISTĒMA PAR NODOKĻU LIKUMU PĀRKĀPUMIEM IR EFEKTĪVA?

Satura radītājs
IEVADS 3
1. Administratīvo sodu vispārējs raksturojums 4
2. Vai naudas sodu piemērošanas sistēma nodokļu jomā ir efektīva? 7
NOBEIGUMS 11
IEVADS
Plānojot nodokļu reformu, tās izmaksas un kopējo ietekmi uz nodokļu ieņēmumiem valstī, kā arī ņemot vērā jau ilgstoši konstatējamo nodokļu plaisu, būtu svarīgi izvērtēt gan iedzīvotāju motivāciju maksāt nodokļus, gan pārskatīt pastāvošo sodu piemērošanas par nodokļu jomas tiesiskā regulējuma normu pārkāpšanu praksi, izvērtēt tās darbības pilnīgumu un attiecīgi lemt par pasākumiem tās efektivitātes uzlabošanai. Ir nepieciešams noskaidrot, vai vispārpieņemtais viedoklis, ka sods veicina tiesību normu ievērošanu, darbojas arī šobrīd īpaši aktuālajā valsts ieņēmumu jomā, kā arī - vai sods ir efektīvākais veids, kā nodrošināt valsts iedzīvotāju motivāciju ievērot ar nodokļu jomu saistītajos tiesību aktos noteikto.
Lai noskaidrotu atbildes uz šiem jautājumiem, autors izvēlējās apskatīt VID darbības tieši administratīvo sodu pārvaldīb...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Valsts uzdevumi un funkcijas. 39.v.

Valsts uzdevums – pienākums, kurš jāveic valstij Valsts funkcija – darbība, ar kuru tiek veikts kāds konkrēts valsts uzdevums. Lielākā daļa par valsts uzdevumiem atzīst:

Iegūstiet piekļuvi visiem +5000 izpildītiem mācību darbiem.

Par 9.90 € jūs varat:
– Pārskatīt visas mūsu arhīvā pieejamās lapas.
– Lejuplādēt jebkurus 10 failus.

Piekļuve būs aktīva 24 stundas.

Jūs varat veikt maksājumu ar jebkuru bankas karti.

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.