VAI LR SODU SISTĒMA PAR NODOKĻU LIKUMU PĀRKĀPUMIEM IR EFEKTĪVA?

Satura radītājs
IEVADS 3
1. Administratīvo sodu vispārējs raksturojums 4
2. Vai naudas sodu piemērošanas sistēma nodokļu jomā ir efektīva? 7
NOBEIGUMS 11
IEVADS
Plānojot nodokļu reformu, tās izmaksas un kopējo ietekmi uz nodokļu ieņēmumiem valstī, kā arī ņemot vērā jau ilgstoši konstatējamo nodokļu plaisu, būtu svarīgi izvērtēt gan iedzīvotāju motivāciju maksāt nodokļus, gan pārskatīt pastāvošo sodu piemērošanas par nodokļu jomas tiesiskā regulējuma normu pārkāpšanu praksi, izvērtēt tās darbības pilnīgumu un attiecīgi lemt par pasākumiem tās efektivitātes uzlabošanai. Ir nepieciešams noskaidrot, vai vispārpieņemtais viedoklis, ka sods veicina tiesību normu ievērošanu, darbojas arī šobrīd īpaši aktuālajā valsts ieņēmumu jomā, kā arī - vai sods ir efektīvākais veids, kā nodrošināt valsts iedzīvotāju motivāciju ievērot ar nodokļu jomu saistītajos tiesību aktos noteikto.
Lai noskaidrotu atbildes uz šiem jautājumiem, autors izvēlējās apskatīt VID darbības tieši administratīvo sodu pārvaldīb...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Ārsta profesionālā ētikas raksturojums

Ar pārliecību var apgalvot, ka cilvēces rakstītās vēstures laikā un pasaulē, ārsta esamībai vienmēr ir tikusi piešķirta īpaša nozīmība. Cilvēki dodas pie ārsta, lai saņemtu

Working capital management

Rarely are firms started for reasons other than profit. In order to improve the effectiveness of their operations, businesses examine a variety of financial metrics.

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.