Varas dalīšana

Par vienu no varas dalīšanas „Tēviem” tiek uzskatīts Apgaismības laikmeta domātājs Džons Loks. Turklāt Loku dēvē par liberālisma pamatlicēju. Loks bijis ne tikai domātājs, bet arī zinātnieks, skolotājs un, ieņemot vairākus amatus valsts pārvālde, viens no pirmajiem aprakstījis valsts varas dalīšanas nepieciešamību un iespējamību mūsdienīgajā izpratnē. Šo personu izvēlējos tāpēc, ka viņa paustās idejas ir galvenokārt veltītas sabiedrībai kopumā un cilvēkam individuāli. Arī valsts pārvaldei, pēc Loka domām, ir jādarbojas valsts interesēs, aizsargājot katru sabiedrības locekli, viņa īpašumu un pašu valsti.
Džeims Loks aprakstīja „tiesisko valsti” likumdošanas varas, izpildvaras un tiesu varas kontekstā. Runājot par likumdošanas varu, Loks uzsver, ka tai ir tiesības dot saistošus rīkojumus izpildvarai. Likumdošanas varas pieņemtie likumi tiek vērsti uz tautas labklājību un, proti, jebkāds likums ir jāpieņem saskaņā ar spēkā esošiem, tautas izsludināmiem un zināmiem likumiem. Likumdevējs na...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.