Venozas čūlas un limfātiskas tūskas aprūpes aspekti

1. Venozas čūlas un to aprūpe
Venozā čūla jeb kāju trofiskā čūla – ir ādas defekts, kas tipiski izveidojas apakšstilbā starp ceļa locītavu un pēdu. Etioloģija trofiskai kājas čūlai ir hroniska venoza nepietiekamība, procesu īsi var aprakstīt sekojoši – venozas nepietiekamības dēļ veidojas flebohipertensija => venozās stāzes un hipertensijas dēļ aktivējas leikocīti, kas pastiprināti sāk izdalīt citokīnus un toksiskās vielas, aktivizējot iekaisuma procesu => veidojas hronisks iekaisuma process un išēmija, kas rezultātā noved pie audu bojājuma.
Neskatoties uz profilaktiskiem pasākumiem un medicīnas attīstību, venozo čūlu incidence paliek nemainīga. Pēdējo 30 gadu laikā ikgadēja saslimšana ar doto patoloģiju sastāda 1-2%.
Atzīmē arī venozās čūlas attīstības gaitu jeb stadijas: 1. Sākās ar tūsku skartajā apvidū => 2. veidojas lokāla ekzēma => izmainās lokāla ādas trofika, kas izpaužas ar hemosiderozi un lipodermatosklerozi => notiek bakteriālā kolonizācija, kas ir obligāts n...

Citi darbi šajā kategorijā

2082BE931-8-AU EXAM (Finished work attached)

QUESTION ONE Critically assess the implications of decision-making theory for the making of strategic decisions. Illustrate your answer by discussing the decision-making processes in real-world

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.