Vēsturi raksta uzvarētāji.

Vēsturi raksta uzvarētāji.
Pirmās Pasaules kara nogalē asi izmainījās starpvalstu attiecības. Trejsavienības valstis tika sagrauti; Austru-Ungāru, Vācu un Osmaņu Impērijas pārstāja eksistēt. Uzvarētāj valstis – Francija, ASV, Lielbritānija – Antantes savienības valstis sasniedza šādas kardinālas izmaiņas, kas uz visiem laikiem pārrakstīja daudzu Eiropas valstu vēsturi. Uzvarētāji neapstājās uz panākta, sagribēja ar „skaistiem” vārdiem un „cienīgām” darbībām gūt kā varētu vairāk labuma no šīs situācijās, spēlējot uz tautas bēdām.
Pirmkārt, 1919. gadā 18. janvārī uzsāka savu darbu Parīzes miera konference, kurās darbojās tikai Antantes pusē karojošās valstis. Nežēlīga konferences moto - „Vācija samaksās par visu” tieši raksturo valstu savtīgus mērķus. Izvirzīti uzdevumi bija vērsti pret valstīm-zaudētājiem. ASV kopā ar Franciju un Lielbritāniju sastādīja Versaļas miera līgumu, kuru Vācija, 18. janvārī 1919. gadā, bija spiesta parakstīt. Rezultātā Vācija zaudēja 13% savas teritorijas (tā ...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.