Vēsturisko interpretāciju izmantošana politisko mērķu sasniegšanai GD34 (Gatavs darbs pielikumā)

Izpēti dotos avotus un atbildi uz jautājumiem!
1. No avota A tabulā izrakstiet jēdzienus un terminus, kas raksturīgi vēstures skaidrojumiem padomju režīmā un skaidrojiet tos atbilstoši padomju laika vēstures skaidrojumam! (rakstiet 5 būtiskākos jēdzienus) (5punkti)
2. No avota B izrakstiet tos teikumus (piemērus), kuros redzam Padomju laika skaidrojumu (5punkti)

Jēdzieni, termini (no avota A)

Jēdziena skaidrojums (no avota A)

Piemērs Padomju laika enciklopēdijā (avots B)

 
 
 

 
 
 

 
 
 

 
 
 

 
 
 

3. Bibliotēkā vai interneta vietnē periodika.lv atrodi tekstus par Latvijas vēsturi 10.–13. gadsimtā, kas tapuši 20. gadsimta 20. un 30. gados – neatkarīgajā Latvijas Republikā! Izanalizē 20.–30 gados tapušos tekstus un atrodi atšķirīgu vēstures interpretāciju, salīdzinot ar iepriekšējiem avotiem!
Kā vēsture kopumā un Latvijas vēsture tiek atspoguļota 20.-30.gadu neatkarīgās Latvijas laikā?(5punkti)
Uzrakstiet 3 būtiskas atķirības vēstures interpretācijā! (6punkti)
4....

Citi darbi šajā kategorijā

Mājas uzdevums 0623202201

Mājas uzdevums Izstrādāt aptauju atbilstoši noteiktai problēmai. Izmantot dažādu jautājumu veidus. Sociālā problēma – emocionālā un fiziskā vardarbība skolās. Tiek aptaujāts tieši cilvēks, kas ir

Ķīmija 062022

  Uzdevums. Metāls Kālijs Alumīnijs Dzelzs Varš Zelts Siltumvadītājspēja(W/(mK)) 100 239 80 386 310 Elektrovadītspēja(secībā, sākot no labākās) 4. 3. 5. 1. 2. Cietība(Mosa skala)

Civilprocesa tiesības 15062022 (Gatavs darbs pielikumā)

Pirmais jautājums: Prasības jēdziens un būtība. Prasības elementi. Prasības celšanas noteikumi. Otrais jautājums: Prasības tiesību subjektīvie un objektīvie priekšnoteikumi. Trešais jautājums: Risiniet kāzusus. 3.1. Persona

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.