Vislabāk mani uzrunāja Rūdolfa Blaumaņa luga „Indrāni”

Vislabāk mani uzrunāja Rūdolfa Blaumaņa luga „Indrāni”
Rūdolfs Blaumanis ir viens no dižākajiem latviešu literatūras meistariem. Viņa noveles ir dziļi psiholoģiskas, tajās tiek izspēlētas ļoti dažādas cilvēka rakstura šķautnes. Tikpat meistarīgi kā novelēs, arī lugās Blaumanis turpina ielikt savus varoņus sarežģītās situācijās. Mani ļoti spēcīgi uzrunā viņa luga „Indrāni”.
„Indrāni” ir traģiska luga, kurā konflikts ģimenes starpā noved pie nelaimīgām beigām. Nesaprašanās Indrānu ģimenē starp veco un jauno paaudzi attēlo kapitālisma ienākšanu lauku dzīvē. Indrānu dēls Edvarts personificē jauno laiku saimniekošanu, kurā svarīgākais ir nauda, pats galvenais ir būt labākam par konkurentiem, svarīgi ir tiekties uz izaugsmi, uz lielākas peļņas gūšanu. Savukārt, Indrānu tēvs simbolizē vecos laikus, kuriem nekas cits neatliek kā nolaist rokas jauno priekšā.
Nākamais būtiskais jautājums, kas ļoti spilgti parādīts lugā, ir attiecības ģimenē starp dažādām paaudzēm, ģimeniskums, cilvēcība. Edvarts...

Pēc vienreizējā abonementa noformēšanas Jūs varēsiet:

Citi darbi šajā kategorijā

Mežs manā pastkastītē

Saturs Ievads 3 Teorētiskais materiāls 3 Pētnieciskā daļa 3 Secinājumi 3 Izmantotās literatūras un informāciju avotu saraksts 3 Pielikums 3 Ievads Pilsēta uz pastkastītēm dažkārt

Majasdarbs.lv

Vai vēlies pasūtīt mācību darbu?

Cookie

Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes – tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai, kā arī iespējamai saziņai, ja kādā no lapā aizpildāmajām formām norādīsiet savu kontaktinformāciju.